מה משותף ל…

מה משותף לד"ר אייל דורון, אחד המרצים המרתקים והשנונים על החיים - השילוב שבין יצירתיות, הורות, חינוך ומה שביניהם. שזה בערך הכל.

מה משותף לח.ל, מנכ"ל אחת החברות הגדולות בארץ, הראשון שסיים דוקטורט כפול בסטנפורד?

מה משותף לי.ב, מנהל הפעילות בישראל בסטאטראפ שגייס כ- 80 מיליון דולר?

מה משותף למ.ב., מנכ"ל אחד המשרדים הממשלתיים החשובים ביותר?

מה משותף ליובל הס, פלא הוידאו בין ה-16 (שהיום כבר בן 18)?

מה משותף ליועץ בכיר של אובמה?

מה משותף לאחד המשקיעים הגדולים בארץ שהוא גם בן של נשיא לשעבר?

מה משותף לסגן נשיא קבוצת הנדלן הגדולה באוסטרליה?

מה משותף לשגרירי ישראל ב- 4 ארצות בעולם?

מה משותף למ"פ הכי צעיר שהיה במלחמת ההתשה בתעלת סואץ?

מה משותף ל-2 יזמים שעשו אקזיט?

מה משותף ל-2 יזמים שעשו אקזיט, הם אינם חווים תחושת אושר, אבל הם בדרך לשם?

מה משותף לג.פ, אחת המנטוריות המובילות בעולם?

מה משותף לטורי ברץ', המותג מספר אחת בעולם?

מה משותף לוונדי רודס, זו שאי אפשר לזוז בלעדיה ב'ביליונס'?


טוב נו, אולי ניחשתם, אני.אפשר, in a way, להגיד שזוהי חלק ממפת הקשרים שלי, לנעוץ סיכות על מפת העולם, לחבר איזה חוט ולראות כוכב מלא קודקודים ופאות. או לעשות זאת באופן דיגטלי.

אפשר, in another way, להבין שהחוטים עצמם, הם כל הרצפים האינסופיים של אפשרויות החיבורים, ההזדמנויות, ההקשרים והרעיונות שיכולים לצאת מהשילוב האקספוננציאלי בין האנשים הללו.

ואפשר, in the same manner but in a different way, להתבונן בחוט השני העובר בכל מערכות היחסים הללו ולהבין מה משותף. יש יאמרו שזוהי הסתכלות מעט נרקסיסטית. ג.ר שותפי להתמחות, קרא לה לפני עשור "עסקנית". אבל אני אומרת, וזה מה שחשוב (כי 'אני זה מי שאני אומר שאני'), שיש אנשים שהתברכו בשילוב יכולות רגשיות, קוגניטיביות, ביצועיות, תקשורתיות, הסתגלותיות, יצירתיות, בינאישיות [וגם בינלאומיות:-)], וזו הלכה למעשה יכולת העל שלהם -

לקחת מכל אחד את מה שהוא excels בו לטובת סוג של רווחה מצרפית שכזו, לפזר מתוך אבקת הטוב הזו על האחר שזקוק לה, כדי להביא אותו להיות טוב יותר ביחס לעצמו וכדי שהוא יעביר את זה הלאה, וכך - לסייע לרבים להגשים את חזונם וייעודם בעולם הזה - להפוך אותו למקום מעט טוב יותר.

וזה מה שאני עושה. זה היעוד שלי.


הסתבכתם?


היכולת שלי להניע יזמים להיות מדוייקים, אפקטיביים ותקשורתיים יותר, בזכות כך שהם יהיו מאושרים, מאוזנים ושבעי רצון יותר, מאפשרת להם להניע את המיזם שלהם קדימה, וכך להביא לרווחה ושיפור איכות החיים בצורה סקיילבילית, למיליונים של אנשים.

(ובמילים אחרות - מכירים את המשל בכלכלה, על המשמעות של כסף? איך נווד אחד, סוחר תכשיטים, הגיע לעיר, ביקש מחסה וארוחה ללילה. נתן הנווד סוחר התכשיטים דולר לבעל המסעדה המקומית שם גם לן, בעבור הסעודה והלינה. בעל הבית, לקח את הדולר ונתן אותו לשליח, בעבור ארגז הירקות שהביא לו מוקדם יותר באותו היום. השליח, לקח את הדולר ונתן אותו לאיכר שגידל את הירקות. האיכר, לקח את הדולר ונתן אותו לבעל החלקה שעליה גידל את גידוליו. בעל החלקה, לקח את הדולר ונתן אותו לחברת המים שפרסה צינורות שמשקים את החלקה. חברת המים, נתנה את הדולר לעובדיה שמניחים את צינורות המים. העובדים, לקחו את הדולר ובאו איתו לסעוד במסעדת העיר, שם פגשו בנווד סוחר התכשיטים ורכשו ממנו עדי יפה לזוגתם שתחיה.

וכך, אותו דולר יחיד, הניע כלכלה שלמה של עיר, איפשר לתושביה ואורחיה חיים בכבוד, עם משמעות, עשייה, נתינה, שיתוף פעולה, הדדיות. כל אחד, עשה את מה שהוא טוב בו, היתה מוטיבציה שהניעה אותו לפעולה, ואותה פעולה הניעה שרשרת עשייה שהביאה לרווחה מצרפית של כל אנשי העיר. וגם - אם כולנו נתנהל חכם, לא נזדקק לבנקים שיגזרו מלא קופונים וריביות. ואשרי הבנק הדיגיטלי החדש של מריוס נכט ואמנון שעשוע).הערת המחברת בקטנה -

אל לנו להסתמא משקר היופי והבל החן של הרשתות החברתיות.

אל לנו להיות סומים מהשמות המפוצצים של התפקידים השונים של כולנו, מהטייטלים, מהמשכורות וההטבות (=מלכודות) הכאלו ואחרות.

מהכותרות בפורבס או בטקראנצ', שחודשיים או שנתיים אח"כ מתפוצצות לרבים בפרצוף (ומי שיודע דבר או שניים בPR, גם יודע שאתם הכתבתם להם בדר"כ או מימנתם את הכתבה).

שלא תבינו, כסף ומעמד אלו דברים חשובים, ושחשוב לדבר עליהם. כסף מאפשר לנו הרבה דברים בחיים. הוא אמצעי מצויין להגשת חלומות.

אך הוא לא די, ולא די בו.

העניין הוא טריקי.

כי לעיתים, בתוך כל הרשת הגועשת, הצילומים המשגעים, העבודה סביב השעון שמביאה מלא הכנסה (זו שרובה תכסה הוצאות ולא תיחשב כהכנסה פנויה) שאיתה גם כולנו נטוס עם הילדים בני הכלום וחצי שלנו לזנזיבר (ובכך נמשיך להניע את המעגל של התמונות היפות, הכסף, הברור מאליו) - נניע פחות את מעגל הלהעריך, החינוך לדרך שבהשגת המטרות, השיח האינטימי והמאפשר והערכים שאולי יבואו (ואולי לא, כי חייבים להספיק מלא אטרקציות) לידי ביטוי בתוך החופשה המשפחתית המהממת בזנזיבר.


נטוורקינג זה מעולה! כשהוא אמיתי וכנה.

כסף זה חשוב. כשמנהלים אותו נכון ולא כשהוא מנהל אותנו. וכשזוכרים מה מטרת העל.

ומעמד/סטטוסים זה גאווה (לאמא). אבל הכי חשוב, שנשכיל להשתמש בהם כדי להעניק בלב רחב.

הטכנולוגיה עפה קדימה, והחיים עפים איתה. בואו נוודא שאנחנו לא שוכחים את עצמנו בדרך.